Sopocki Wolontariusz Roku 2011

Sopocki Wolontariusz Roku 2011

W tym roku tytuł Sopockiego Wolontariusza Roku w kategorii „wolontariat grupowy” trafił do grupy wolontariuszy Krewniacy Club Trójmiasto. Jak założyłem tą grupę w 2007 roku nie przypuszczałem, że zgromadzi ona tyle świetnych osób i będzie osiągać tak rewelacyjne wyniki w dziedzinie krwiodawstwa w Trójmieście. Wtedy moim marzeniem było żebyśmy zbierali co najmniej 100 litrów krwi rocznie. Przy takim planie dochodzilibyśmy właśnie do pięćsetnego litra, a mamy ponad 4 razy więcej! W listopadzie br. na liczniku zebranej krwi pojawiła się magiczna liczba 2000. To wielki sukces i świetna praca wielu osób. Jestem niezmiernie dumny, że się udało. Dotarliśmy do wielu osób nie oddających wcześniej krwi (ponad 40% zarejestrowanych u nas osób jest dawcami pierwszorazowymi).

Do naszej podstawowej działalności (organizacji zbiórek krwi) doszło jeszcze wiele innych: pomagamy przy rejestracji potencjalnych dawców szpiku (w 2011 roku – 2,8 tys. zarejestrowanych osób), organizujemy zabawy dla biednych dzieci, zbieramy słodycze i zabawki dla dzieci z Domów Dziecka i MOPSów, organizujemy akcje promujące zdrowy styl życia i promujące wolontariat. Wszystko to robimy bez żadnego wsparcia finansowego, a nasze sukcesy są poparte wielkim wkładem pracy ludzi o wielkim sercu – Krewniaków należących naszego klubu.

Dzięki tym i wielu innym działaniom Krewniacy Club Trójmiasto, nasi wolontariusze zostali wyróżnieni, a przez to też i zmotywowani do dalszej ciężkiej pracy i dalszego rozwijania naszej działalności. Właśnie tego rozwoju działalności i kolejnych sukcesów życzę wszystkim Krewniakom, Wam (czytelnikom mojego bloga) oraz samemu sobie. Bo dzięki takim ludziom i takim działaniom jest nam wszystkim lepiej.

Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku