Odznaka Honorowa „Zasłużony dla Krwiodawstwa w Gdyni”

Odznaka Honorowa „Zasłużony dla Krwiodawstwa w Gdyni”

Lechosław Dzierżak został dzisiaj wyróżniony odznaką honorową „Zasłużony dla Krwiodawstwa w Gdyni”. To wielkie wyróżnienie i nagroda za wieloletnią pracę na rzecz gdyńskiego krwiodawstwa. Najważniejszą z nich jest bez wątpliwości powołanie do życia oraz prowadzenie klubu „Krewniacy Club Trójmiasto”, który zrzesza ponad 100 wolontariuszy i podczas organizowanych przez nich zbiórek zebrano już ponad 2000 litrów krwi, dzięki której można ratować zdrowie i życie w pomorskich szpitalach.

Odznaka Honorowa „Zasłużony dla Krwiodawstwa w Gdyni” jest wyrazem szczególnego wyróżnienia i uznania za aktywną działalność w szerzeniu i propagowaniu idei honorowego krwiodawstwa na terenie miasta Gdyni. Jest wydawana od 1998 roku i dotychczas została nadana 110 działaczom społecznym oraz osobom wspierającym tą działalność.

W dniu dzisiejszym odznakę uzyskali: Ryszard Głuchowski, Leszek Tanaś, Piotr Socha, Lechosław Dzierżak, Julian Michaś, Elżbieta Gajewska, Michał Guć, Paweł Wirkowski, Ryszard Mazurek oraz Wiesław Haberka

jkrz