O mnie

Główne obszary działania: Zdrowie, Bezpieczeństwo, Pomoc Społeczna, 
Budżet Obywatelski, Infrastruktura, Zrównoważony Transport, 
Gdynia bez barier, Integracja, Młodzież.


Gdynianin od urodzenia, radny miejski, od ponad dekady aktywny działacz społeczny w dziedzinie zdrowia, ratownictwa i integracji, wolontariusz, dziennikarz obywatelski, absolwent Akademii Morskiej w Gdyni. Wychowany na Karwinach, od 20 lat mieszkaniec Dąbrowy.

W Radzie Miasta Gdyni reprezentuje dzielnice Dąbrowa, Karwiny, Wielki i Mały Kack. Pełnię funkcję Przewodniczącego Komisji Rodziny, Pomocy Społecznej i Zdrowia oraz wiceprzewodniczącego komisji Skarg, Wniosków i Petycji. Zasiadam również w komisjach: Samorządności Lokalnej i Bezpieczeństwa oraz Budżetowej. Bliskie są mi też prace w komisji Planowania Przestrzennego i Strategii.

Wcześniej przez 8 lat działałem jako radny dzielnicy, z czego przez jedną kadencję byłem przewodniczącym Rady Dzielnicy Dąbrowa. Od 2006 roku prowadzę organizację pozarządową działającą w dziedzinie zdrowia: pierwszej pomocy, krwiodawstwa i transplantologii.
W radzie dzielnicy zajmowałem się przede wszystkim poprawą infrastruktury. Prowadziłem program kompleksowego oświetlenia ciemnych miejsc na dzielnicy. W jego ramach zakończono już 12 inwestycji, a 6 jest na etapie projektowania. Z mojej inicjatywy powstały m.in. dwie siłownie plenerowe, rozbudowany plac zabaw przy ulicy Szafranowej, powiększony i oświetlony skatepark, odnowiona bieżnia do skoku w dal i wymienione kosze do koszykówki. Dosadzono także wiele drzew, krzewów i wieloletnich cebul kwiatowych. Młodzież i dzieci mogą korzystać z nowego boiska i piramidy linowej.

Spośród złożonych do budżetu obywatelskiego projektów większość spodobała się mieszkańcom – w ciągu 6 edycji do realizacji trafiło aż 19 z nich. To rekord w skali naszego miasta. Dzięki tym osiągnięciom uzyskałem nominację do społecznej rady ds. Budżetu Obywatelskiego. Jej członkowie wybrali mnie na wiceprzewodniczącego tego gremium.

Zajmuję się organizacją festynów rodzinnych. Przygotowuję biegi przełajowe, wyścigi rowerowe i olimpiadę przedszkolaka. Wszystkich mieszkańców zapraszam na bezpłatne szkolenia z pierwszej pomocy, samoobrony, kurs tańca towarzyskiego i różne zajęcia sportowe.

Zainaugurowałem działanie kół robotyki, teatralnego i warsztatów rękodzieła. To z mojej inicjatywy na Dąbrowie rozpoczęło działalność pierwsze dzielnicowe kino letnie. Dwa razy w roku organizuję dni z grami planszowymi.

Wspólnie z mieszkańcami pracowałem nad pomysłami zmian w organizacji ruchu na ulicach osiedlowych – Sojowej, Kameliowej, Paprykowej i Szafranowej. Na podstawie wniosków z tych spotkań wprowadzane są zmiany, które znacznie poprawiają bezpieczeństwo i jakość poruszania się.

Razem z osobami z niepełnosprawnościami działamy, aby nasze miasto pozbawić wszelkich barier.

Dla bezpieczeństwa mieszkańców zabiegam o instalację ogólnodostępnych defibrylatorów AED, dzięki niemu wszyscy jesteśmy bezpieczniejsi. Pierwszy powstał przy dużej szkole na Dąbrowie, kolejne na Fikakowie i Karwinach.

Każdą z decyzji konsultuję z mieszkańcami na spotkaniach, dyżurach, wspólnych spacerach i za pośrednictwem portali społecznościowych. Jestem przekonany, że to mieszkańcy najlepiej wiedzą, co jest im najbardziej potrzebne.

Podstawowe informacje:
– Urodziny: 19 maja
– Imieniny: 26 listopada
– Miejsce urodzenia: Gdynia
– Miejsce zamieszkania: Gdynia Dąbrowa

Edukacja:
– Akademia Morska w Gdyni – Kierunek Zarządzanie i Marketing (tytuł magistra)
– Technikum Organizacji Reklamy w Gdyni
– Technikum Elektroniczne nr 1 w Gdyni
– Gimnazjum nr 18 w Gdyni
– Szkoła Podstawowa nr 46 w Gdyni

Działalność społeczna:
– Zobacz oddzielny artykuł

Zainteresowania:
– wolontariat, działalność społeczna
– dziennikarstwo (więcej)
– fotografia
– Gdynia (historia, teraźniejszość i przyszłość naszego miasta)
– architektura modernistyczna
– marketing, reklama

Sport:
– jazda na rowerze
– pływanie
– kajakarstwo

Nagrody i wyróżnienia:
– Laureat nagrody Srebrnego Śledzia za działalność organizacji pozarządowej w Gdyni (2017)
– II miejsce w VII edycji konkursu dla Młodych Liderów im. Andrzeja Walentynowicza (2012)
– Zasłużony dla Krwiodawstwa w Gdyni (2011)
– Sopocki Wolontariusz Roku – wolontariat grupowy (2011)
– Wyróżnienie w konkursie na Najlepszego Studenta „Studencki Nobel” (2010)
– Złota odznaka „Za zasługi dla krwiodawstwa w Policji” (2010)
– Odznaka Honorowa Policyjnego Klubu Honorowych Dawców Krwi w Gdyni (2009)
– Medal z okazji 90-lecia PCK (2009)
– Odznaka Zasłużony Honorowy Dawca Krwi III stopnia (2009)

Zobacz sekcję WIDEO