Plac zabaw teraz także dla starszych dzieci

Plac zabaw teraz także dla starszych dzieci

Plac zabaw teraz także dla starszych dzieci

Całe rodziny mogą już wspólnie spędzać czas na placu zabaw w okolicy ulic Szafranowej i Rdestowej. Obok m.in. piaskownicy dla młodszych dzieci i urządzeń siłowni zewnętrznej dla młodzieży, dorosłych i seniorów pojawiła się bowiem nowa atrakcja: piramida linowa, na której bawią się już starsze dzieciaki. Jej montaż w tym miejscu to jedna z inicjatyw realizowanych w ramach Budżetu Obywatelskiego 2016.

Plac zabaw na Dąbrowie wyposażony został w nową atrakcję pod koniec lipca. Że tak właśnie decydowało o tym 1043 mieszkańców z trochę ponad 5000, którzy wzięli udział w głosowaniu BO w listopadzie 2016 roku. Tym samym projekt ten zyskał największe poparcie w ubiegłorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego na Dąbrowie.
– Urządzenia dla młodszych dzieci odnowione zostały dwa lata temu, w ubiegłym roku dołączyła siłownia plenerowa, stojak na rowery i ławki. Nad projektem rozbudowy tego placu zabaw rozmawialiśmy także przy okazji dwóch poprzednich edycji Budżetu Obywatelskiego. Dzięki temu wypracowaliśmy projekt, który przypadł do gustu większości głosujących mieszkańców – mówiLechosław Dzierżak, autor projektu. –
Na Dąbrowie ze środków Budżetu Obywatelskiego 2016 w najbliższym czasie powstanie również ogólnodostępne boisko do piłki plażowej, skocznia do skoku w dal i trójskoku, a także Plac Sportów Miejskich.

za: bo.gdynia.pl