Obwodnica metropolii, czy tylko Gdańska? – komentarz po konsultacjach

Obwodnica metropolii, czy tylko Gdańska? – komentarz po konsultacjach

Czy Gdynia należy jeszcze do Metropolii Trójmiejskiej? Według przedstawicieli GDDKiA widocznie już nie. Planowana przez nich Obwodnica Metropolitalna ma się kończyć przed Gdynią i omijać de facto wyłącznie Gdańsk. Ponadto budowa węzła „Chwaszczyno” ma przeciąć aktualną drogę krajową nr 20, przez co uniemożliwić przejazd bezpośredni pomiędzy Dąbrową a Chwaszczynem (z planowanej trasy nie ma być zjazdu ani na Dąbrowę, ani na Chwaszczyno!). A wybudowanie takiej nowej drogi GDDKiA chce zrzucić na gminę.

Więcej komentarza oraz relacja ze spotkania w moim artykule:
Obwodnica metropolii, czy tylko Gdańska?

W biurze Rady Dzielnicy Dąbrowa dostępne są ankiety Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad dotyczące projektu budowy Obwodnicy Metropolitalnej. Nowa obwodnica ma się zaczynać pomiędzy naszą dzielnicą a Chwaszczynem i jechać do Żukowa, a dalej do Gdańska (łączyć się z Obwodnicą Południową). Zachęcamy wszystkich mieszkańców do wypełnienia ankiety i wypowiedzenia się na temat planowanych przez GDDKiA zmian w sieci dróg lokalnych (w polu na wolne wnioski).

Ankiety są dostępne dla mieszkańców Dąbrowy w godzinach dyżurów (tj. poniedziałek 9.00-14.00, środa 8.00-14.00, czwartek 8.00-11.00) w biurze rady (ul. Wiczlińska 33, budynek Zespołu Wczesnej Edukacji). Zachęcamy do umawiania się na konkretną godzinę telefonicznie pod numerem: (58) 629-85-66.

źródło