• O tym jak ważny jest sport dla dzieci i młodzieży

  28 stycznia 2019

  Konferencja: „Sport w terapii dzieci i młodzieży”.

  W poniedziałek 28 stycznia w Sali Audytoryjnej Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego w Gdyni odbyła się konferencja „Sport jako forma terapii dla dzieci i młodzieży”. Jej organizatorami byli Gdyński Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli, Gdyńskie Centrum Sportu oraz Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3 w Gdyni.

  Celem spotkania było propagowanie idei aktywnego wypoczynku dzieci i młodzieży jako ważnego elementu rozwoju i wychowania oraz przedstawienie wpływu aktywności fizycznej na ich zdrowie oraz samopoczucie. Występujący na konferencji prelegenci to nie tylko osoby zawodowo zajmujące się zagadnieniem sportu w aspektach teoretycznych i praktycznych, ale również pasjonaci, dla których różne formy aktywności stały się sposobem na zdrowe i satysfakcjonujące życie.

  Konferencja była pierwszą z serii kilku spotkań poruszających tematykę sportu jako formy terapii i z pewnością będzie kontynuowana podczas kolejnych wydarzeń tego typu.

  Podczas konferencji poprowadziłem prelekcję dotyczącą działalności sportowej organizowanej przez gdyńskie Rady Dzielnic, a także możliwościach pozyskania środków miejskich na nowe działania w tym zakresie.

  Więcej:
  www.godn.eu
  www.gdynia.pl

  Kategoria: Aktualności, Rada Miasta Tagi: , ,

 • Brak możliwości komentowania