Mamy nowy plac zabaw przy Szafranowej!

Mamy nowy plac zabaw przy Szafranowej!

Udało się, mamy na Dąbrowie nowy plac zabaw. Jest on dostosowany do potrzeb dzieci niepełnosprawnych, których mieszka w tym rejonie kilka, dzięki temu będą mogły z niego korzystać wszystkie dzieci. Na placu znajdziemy zestaw zabawowy, huśtawkę „bocianie gniazdo”, bujak-wieloryb i piaskownicę ze stolikiem. Do tego kosz na śmieci, 4 ławki i tablicę z regulaminem. Dla bezpieczeństwa dzieci plac został ogrodzony.
Aby zabawa była ciekawsza i aby wpłynąć na wyobraźnię dzieci część placu imituje wodę, pływa w niej między innymi wieloryb. Piaskownica i zestaw zabawowy jest lądem. Stolik w piaskownicy został ustawiony tak, aby można było się na nim bawić zarówno z piaskownicy jak i podjechać na wózku z zewnątrz piaskownicy. Tak zostało to zaprojektowane, aby mogły z niego korzystać również dzieci niepełnosprawne. Mimo zimnych dni plac cieczy się sporym zainteresowaniem.

TAK TAM WYGLĄDAŁO PRZED REMONTEM:

A TAK WYGLĄDA TERAZ:


Marzy mi się jeszcze lepsze oświetlenie tego placu, a także rozbudowa placu dla dzieci starszych. Tym się teraz zajmujemy. Lada dzień w okolicy placu powstanie też siłownia plenerowa. Działamy!!!